Sytuacje nietypowe i typowe na drodze

Sytuacje na drodze potrafią zaskoczyć każdego z nas. Zdarzają się sytuacje typowe, jak i zaskakujące, niekiedy, na szczęście rzadko, pojawiają się również takie, o których nawet byśmy nie pomyśleli. Wypadki i stłuczki to na naszych krajowych drogach, widok dość powszechny, szczególnie, że stan nawierzchni, jest w takim stanie, w jakim jest. Wybierając się, więc w dłuższą podróż, warto pamiętać o kilku rzeczach, które niekiedy pomogą nam uniknąć problemów, innym razem nawet uratować życie.

Jadąc samochodem, pamiętajmy, że to, iż my myślimy, nie oznacza tego, że inni kierowcy też tak mają. Odpowiednia odległość między pojazdami i pewne ograniczenie zaufanie do tego, co robią inni uczestnicy drogi może nas uchronić przed ewentualną stłuczką. Uważajmy również na pobocze i przejścia dla pieszych. Konsekwencje uderzenia w zwierzę, które wyskoczy nagle nam na maskę, bądź w pieszego, to duże zagrożenie, zarówno dla niego, jak i dla kierującego i pasażerów. Karetka, policja i wizyta pomocy drogowej, to różne konsekwencje takiego uderzenia. Każdego z nich najlepiej jest oczywiście unikać.

W tym miejscu pamiętajmy o naładowanym telefonie komórkowym. Dotyczy to zarówno baterii, jak i środków na koncie. O ile na numery alarmowe połączenia są darmowe, o tyle na pomoc drogową, już rzadko. Mając jednocześnie środki na koncie, nic nie zrobimy, w sytuacji, gdy nasza bateria jest całkowicie rozładowana. Rozwiązaniem jest wówczas ładowarka, która powinna również znajdować się w aucie. Przydaje się jednocześnie numer do wspomnianej pomocy drogowej, która znajduje się w okolicy, bądź też do osoby, z rodziny, znajomych, które nam taki numer może podać, po sprawdzaniu chociażby w Internecie. Mieszkając w swojej okolicy, powinniśmy mieć najlepiej taki numer wpisany już w pamięć własnego telefonu. Pomoc drogowa pomoże nam rozwiązać problem na drodze i gdy będzie to konieczne, odholuje.

Dzięki temu, możemy pomóc nie tylko sobie, w przypadku awarii na drodze, bądź stłuczki, ale również możemy pomóc innym uczestnikom ruchu. Dzięki temu możemy nie tylko uratować zdrowie, ale i życie innego człowieka. W tym temacie, dobrze jest też od czasu do czasu przypomnieć sobie zasady pierwszej pomocy.